Почетино призна: Сбърках схемата, но още сме живи

"Признавам си, че сбърках със схемата с петима в защита", заяви Почетино.

Мениджърът на Тотнъм Маурисио Почетино показа оптимизъм, въпреки че отборът му загуби с 0:1 от Аякс у дома в първия полуфинал на Шампионската лига. Според аржентинеца минималната загуба оставя шансове за "шпорите" да продължат напред.

"Започнахме много лошо, а Аякс играеше много енергично и направи живота ни труден. Липсваше ни енергия. През полувреме ги притиснахме и създадохме положения пред вратата им. Още сме живи, резултатът е само 0:1. Трябва да вярваме в победата на реванша.

Признавам си, че сбърках със схемата с петима в защита. Но и нямах много варианти, голът не дойде заради постройката, а заради отношението ни към мача. Аз нося отговорността, тъй като съм треньор. Състоянието на Вертонген ще стане ясно в следващите дни, за момента не знам много", каза аржентинецът.

Колегата му от Аякс Ерик Тен Хаг пък бе във възторг от своите момчета.

"Блестяща вечер и страхотен резултат. Взехме инициативата и отбелязахме фантастичен гол. През второто полувреме загубихме топката, но аз съм доволен, защото момчетата се бореха с всички сили. Можехме и по-добре, но явно ни липсваше спокойствие. Жалко, че Давид Нерес не вкара втори гол, но и минималната победа е изключителен резултат. Ще се опитаме да доразвием успеха и да играем по-добре от това в реванша.

Аякс винаги играе своя футбол, като използваме силните си страни така, че да попречим на съперника. Можем и да играем различно, като се браним здраво. Имаме отличен и сплотен отбор, където всеки помага на другия. Много съм доволен, но работата е свършета наполовина", коментира Тен Хаг.