Милан се измъчи, но обърна Олимпиакос за 9 минути

Милан вкара три пъти за девет минути и излезе начело в групата Снимка: Getty Images
Милан вкара три пъти за девет минути и излезе начело в групата

Милан обърна Олимпиакос на "Сан Сиро" в мач от група F на Лига Европа и победи с 3:1.

"Росонерите" получиха ранен гол, когато Гереро се разписа в 14-ата минута, и изпитваха доста трудности до последната фаза от мача.

След 70-ата минута обаче Милан направи бърз обрат с два гола на резервата Патрик Кутроне и един на Гонсало Игуаин. Друга резерва, Хакан Чалханоглу, се отчете с две асистенции.

Начало на обрата даде едно центриране на Рикардо Родригес, което Кутроне засече с глава за 1:1. После Игуаин майсторски финтира противник и направи 2:1, а три минути по-късно Кутроне отбеляза втория си гол от няколко метра.

Това е втора победа за Милан в групата и отборът на Дженаро Гатузо води с 6 т. пред Бетис с 4, Олимпиакос с 1 и Дюделанж с 0.

Тази вечер Бетис победи с 3:0 аутсайдера Дюделанж в другата среща от група F.

В група Е Арсенал победи лесно Карабах с 3:0 в доста експериментален състав.

Още в 4-ата минута Сократис Папастатопулос откри с късметлийски гол, при който топката се удари в него след изстрел с глава на Монреал.

Емил Смит-Роу направи 2:0 в 53-ата минута между краката на вратаря, а Матео Гендузи оформи класиката с прецизен удар десетина минути преди края.

Така Арсенал събра 6 т. в групата, колкото има и Спортинг след успеха с 2:1 като гост над Ворскла.