Атлетико не се даде на Ювентус и се добра до точка от 0:2

Резервата Ерера стана герой за Атлетико Снимка: Getty Images
Резервата Ерера стана герой за Атлетико

Атлетико Мадрид се добра до 2:2 срещу Ювентус на своя "Уанда Метрополитано" в първи мач от група D на Шампионската лига.

Домакините изоставаха с 0:2 до 70-ата минута, но стигнаха до точката, а изравнителното попадение падна в самия край.

"Бианконерите" владееха повече топката от началото, но контраатаките на Атлетико изглеждаха по-опасни.

В 10-ата минута Жоао Феликс направи страхотен пробив през половината терен и шутира опасно, Шчезни обаче спаси. Като цяло, играта през първото полувреме беше доста консервативна, но след почивката съперниците вдигнаха нивото и направиха страхотен двубой.

В 48-ата минута Хуан Куадрадо откри при контраатака с изумителен диагонален удар с левия крак в горния ъгъл на Облак.

В 65-ата минута нова контра донесе втори гол на Юве, като този път Сандро центрира отляво и Блейз Матюиди с глава разстреля Облак.

Пет минути по-късно Атлетико намали с комбинация между централните защитници - Хименес отклони с глава към Стефан Савич, който също с глава завърши за 1:2.

В 90-ата минута герой за домакините стана резервата Ектор Ерера, който скочи след ъглов удар и с глава донесе крайното 2:2.

В другия мач от група D Байер Леверкузен изненадващо загуби от Локомотив Москва с 1:2 у дома.