Ливърпул подчини Сити във велика нощ на "Анфийлд"

Мане вкара третия гол в този паметен за "мърсисайдци" двубой Снимка: Getty Images
Мане вкара третия гол в този паметен за "мърсисайдци" двубой

Ливърпул изживя велика нощ на своя "Анфийлд" и покоси Манчестър Сити с 3:0 в първи четвъртфинален сблъсък между двата тима в Шампионската лига.

След блестящо първо полувреме и голове на Салах, Окслейд-Чембърлейн и Мане, "мърсисайдци" шокираха най-добрия отбор в Англия от началото на сезона и сигурен шампион Сити. През втората част Ливърпул удържа в защита и запази преднината си, с което се превръща в абсолютен фаворит за продължаване на полуфиналите.

Мачът започна с няколко нелоши атаки и в двете посоки, но Ливърпул удари първи. В 12-ата минута Мохамед Салах получи извеждащ пас при контраатака и топката стигна до Фирмино, чийто удар беше спасен от Едерсон. Фирмино обаче успя да продължи към Салах, който завърши точно атаката и не пропусна да се разпише и в този мач - 1:0.

Отговорът на Сити дойде бързо, но Лерой Сане не успя да стреля добре от малък ъгъл след много силен пробив. В 20-ата минута Алекс Окслейд-Чембърлейн беше оставен да си нагласи топката пред наказателното поле и да отправи неспасяем удар, с който резултатът стана 2:0.

Попаденията дадоха криле на домакините, които изнесоха много силни минути впоследствие, а защитата на Сити издишаше. В 31-ата минута Салах качи топката на главата на Садио Мане, който отблизо не пропусна да накаже Едерсон за трети път - 3:0 и една мечтана първа част за Ливърпул.

Второто полувреме обаче беше съвсем различно.

Манчестър Сити натисна, а в 53-ата минута героят за Ливърпул през целия сезон Салах беше заменен принудително заради контузия.

Отбраната на "мърсисайдци" се прибра дълбоко назад и тимът не създаде нищо в атака, но успя да удържи атаките на съперника. Играта на Сити продължаваше да не върви и те стигнаха до твърде малко реални положения.

Малко преди края топката влезе в мрежата зад Кариус, но беше отсъдена засада на Лерой Сане при много тънка ситуация.

Така Манчестър Сити ще се нуждае от подвиг на свой терен в реванша идния вторник.