Непробиваем Тер Щеген спаси Барса в Дортмунд

Тер Щеген отказа Марко Ройс и останалите нападатели на домакините в един много труден мач за Барселона Снимка: Getty Images

Барселона с мъка измъкна 0:0 в гостуването на Борусия Дортмунд в първия си мач от група F на Шампионската лига.

"Жълто-черните" бяха близо до победата, но брилянтен Марк-Андре Тер Щеген на вратата на Барса спаси всичко възможно, включително и дузпа на Марко Ройс.

Лионел Меси започна на резервната скамейка за каталунците, които и без него владееха топката и контролираха ситуацията, поне в началните минути на първото полувреме.

Положения обаче липсваха и пред двете врати. В 25-ата минута най-сетне зрителите видяха едно такова при отлична атака на Борусия Дортмунд. Марко Ройс беше изведен зад защитата и стреля, но Тер Щеген спаси.

След почивката Борусия стигна до дузпа за нарушение на Семедо срещу Джейдън Санчо. Марко Ройс стреля силно, но Тер Щеген хвана ъгъла и спаси.

До края домакинският натиск се усилваше, а стражът направи още едно важно спасяване. После при удар на Юлиан Брандт му помогна и горната греда.

Лео Меси се завърна в игра за Барса и се включи в последния половин час, но влизането му не повлия на мача.

Така в най-завързаната група и четирите отбора имат по 1 т. след равенството 1:1 между Интер и Славия Прага по-рано днес.