Челси изстрада дузпите и имаме втория английски финал!

Изключителен мач! Снимка: Getty Images
Изключителен мач!

Челси се класира на финала в Лига Европа, където ще се изправи срещу лондонския съперник, след като изстрада победа над Айнтрахт Франкфурт след изпълнение на дузпи.

Редовното време завърши наравно 1:1 и повтори резултата от първия мач, което означаваше, че трябваше да минем през продължения, а след това и след дузпи.

При тях играчите на Айнтрахт пропуснаха на два пъти от бялата точка, докато домакините сгрешиха само веднъж. Победната дузпа отбеляза Еден Азар, с което класира Челси на финала.

Там тимът на Маурицио Сари ще срещне Арсенал, който победи за втори път Валенсия и по-лесно стигна до мача за трофея.

Вратарят Кепа също се превърна в герой, като именно той спаси двете пропуснати дузпи на Айнтрахт.

Рубен Лофтъс-Чийк откри резултата в 28-ата минута след асистенция на Азар, а в началото на второто полувреме Лука Йович изравни.

И двата отбора имаха възможности за втори гол както до края на редовното време, така и в продълженията, но такъв не падна.

Играчите на Челси на два пъти чистеха топката от голлинията след удари на Алер, като по веднъж това направиха Давид Луис и Дзапакоста.

В самия край на второто продължение пък съдията правилно не зачете гол за домакините заради нарушение на Аспиликуета срещу Кевин Трап и така се стигна до дузпите. При тях по-точни бяха момчетата на Сари, а Кепа се справи блестящо, отразявайки два удара от бялата точка.

След като Азар отбеляза победната дузпа, това означава, че ще имаме изцяло английски финал и в Лига Европа, след като за трофея в Шампионската лига ще спорят Ливърпул и Тотнъм.

Сблъсъкът между Челси и Арсенал е на 29 май, сряда, от 22:00 часа българско време и ще се играе на Олимпийския стадион в Баку.