Лудогорец се сбогува с Лига Европа след ново разочарование

АЕК Ларнака също се оказа твърде сложно препятствие за Вандерсон и останалите в Лудогорец Снимка: Ludogorets.com

Лудогорец направи трета грешна стъпка в Лига Европа и стигна само до 1:1 в гостуването на АЕК Ларнака.

Така "орлите" почти сигурно отпадат от турнира в груповата фаза, тъй като след три изиграни мача остават далеч от лидерите Байер Леверкузен и Цюрих.

Лудогорец започна с голямо самочувствие тази вечер в Никозия и още в 3-ата минута Вандерсон вкара във вратата на Рамирес, но голът правилно беше отменен заради засада.

След още няколко опасни атаки, 4 минути по-късно шампионите на България поведоха с попадение на Джоди Лукоки след бърза атака отляво и асистенция на Натанаел.

Веднага обаче гостите се пропукаха в защита и Иван Тричковски можеше да изравни сам срещу вратаря - тогава Ренан спаси вратата си.

В 13-ата минута Моци се извиси и с глава след корнер уцели гредата, а после чиста ситуация имаше и пред Кешеру, който стреля лошо встрани. Лудогорец обаче доминираше и изглеждаше, че всеки момент ще вкара втори гол.

В 24-ата минута всичко се промени. Моци изчисти лошо една топка, Ренан връхлетя върху Тричковски и го фаулира, а съдията нямаше как да не отсъди дузпа за АЕК. Хорхе Ларена беше точен от бялата точка и направи 1:1.

До почивката домакините създадоха още няколко обещаващи атаки, докато ритъмът на Лудогорец тотално се наруши.

АЕК Ларнака направи добър старт на втората част и в 53-ата минута Вандерсон загуби една топка, защитата на "орлите" беше надиграна и Хевел отправи много опасен удар, който мина малко встрани.

Лудогорец опитваше да контраатакува, но не взимаше най-добрите решения при последния пас и не успяваше да създава опасности. Домакините изглеждаха една идея по-опасни и в 83-ата минута Тете стреля от воле, но неточно.

След 80-ата минута българският тим опита да се задържи по-трайно пред вратата на съперника, но стигна само до един блокиран удар на резервата Шверчок. В добавеното време АЕК се хвърли напред в търсене на победата, а Лудогорец удържа в защита и се пребори за първа точка в група А - точка, която обаче не върши работа на "орлите".

В другия мач от групата Цюрих победи Байер Леверкузен с 3:2 и така швейцарците почти сигурно се класират за елиминациите.

Цюрих има пълни 9 т., Байер остава втори с 6, а Лудогорец и АЕК остават с по 1 т.