Възходът на Челси продължи с 3:0 над Динамо

Педро и Жиру бяха основната заплаха за вратата на Динамо и изработиха първия гол Снимка: Getty Images

Челси победи Динамо Киев с 3:0 на "Стамфорд Бридж" в осминафинал в Лига Европа и на 99% си осигури класиране в следващата фаза още преди реванша.

С голям брой резерви в състава, футболистите на Маурицио Сари си свършиха работата и регистрираха още един положителен резултат след трудните моменти през февруари.

Педро откри в 17-ата минута след комбинация с Оливие Жиру и много техничен скрит пас на французина.

Натискът на Челси продължи и отборът изпусна няколко шанса до 65-ата минута, когато Уилиан с неспасяемо изпълнен пряк свободен удар покачи на 2:0.

В 90-ата минута дойде и третият гол, изработен от две резерви. Лофтъс-Чийк подаде на Калъм Хъдсън-Одой, който от чиста позиция съвсем отказа украинците за 3:0.

Реваншът в Киев е след седмица, но се очертава напълно протоколен.