Грандиозен Роналдо осъществи обрата и понесе Ювентус към 1/4-финалите

Роналдо за кой ли път доказа, че Шампионската лига е неговият турнир и с три гола класира Юве за следващата фаза Снимка: Getty Images

С велик хеттрик на Кристиано Роналдо Ювентус отнесе с 3:0 Атлетико Мадрид и се класира на 1/4-финалите в Шампионската лига.

"Бианконерите" бяха загубили с 0:2 първия мач, но предложиха на зрителите още един голям обрат в тази фаза от турнира след тези на Аякс срещу Реал Мадрид и на Манчестър Юнайтед срещу ПСЖ. Третият гол на Юве обаче дойде от пресилена дузпа, изпросена от Федерико Бернардески.

Мачът започна с очакван натиск на Юве и още в 4-ата минута топката беше във вратата на Ян Облак, но голът правилно не беше зачетен заради фаул на Кристиано Роналдо срещу вратаря.

Ювентус продължаваше да има териториален превес, Атлетико обаче се справяше в защита и срещата течеше по вкуса на гостите до 28-ата минута.

Тогава Бернардески центрира много добре с левия крак, Роналдо надскочи Хуанфран и с глава откри резултата - 1:0 за Ювентус.

В следващите минути Бернардески отново беше в центъра на събитията с добро изпълнение на пряк свободен удар и после със задна ножица, но и двата пъти неточно.

В края на полувремето първо Атлетико създаде най-опасното си положение до момента и Алваро Мората беше близо до целта с глава, а впоследствие с глава стреля и Киелини, но Облак спаси.

Втората част започна идеално за Юве и Роналдо отново беше точен с глава за 2:0. Намеси се и технологията на голлинията, която доказа, че намесата на Облак не е успяла да предотврати гола.

Лютата битка на терена продължи, а в 83-ата минута резервата Мойзе Кийн изпусна чисто положение за Юве. Минута по-късно Бернардески навлезе в пеналта и се свлече престорено, след като беше леко побутнат от Кореа.

Бьорн Кайперс обаче счете контакта за достатъчен, за да отсъди дузпа, а от бялата точка Роналдо не пропусна да отбележи третия си гол и да направи обрата факт - а мечтата на Юве да спечели турнира е жива.