Челси копира Сити и Тотнъм с луд реванш срещу Славия Прага

Педро съсипа защитата на Славия и класира Челси на полуфинал Снимка: Getty Images
Педро съсипа защитата на Славия и класира Челси на полуфинал

Челси се класира за полуфиналите в Лига Европа след странен мач реванш срещу Славия Прага на "Стамфорд Бридж", който в крайна сметка беше спечелен от "сините" с 4:3.

Както и във вчерашното шоу от Шампионската лига между Манчестър Сити и Тотнъм, тази вечер в Лондон головете валяха от самото начало.

Педро откри още в 5-ата минута, в 9-ата отново той беше близо до гола, но уцели гредата отблизо, топката отскочи от главата на Симон Дели и влезе - автогол и 2:0.

В 17-ата минута нова отлична атака на Челси беше завършена от Оливие Жиру, а Педро този път записа асистенция за 3:0.

Домакините бяха победили с 1:0 в първия мач и затова в тези минути интригата изглеждаше напълно приключила при общ резултат 4:0.

В 26-ата минута обаче Томаш Сучек беше оставен да стреля с глава и намали на 1:3. Само минута по-късно Педро се разписа още веднъж от близка дистанция и Челси възстанови трите си гола преднина.

Втората част започна по шокиращ начин. В 51-ата и 54-ата минута Петър Шевчик вкара на два пъти с два далечи удара и резултатът стана 3:4, а интригата се завърна, тъй като на Славия трябваха още само два гола.

Малко по-късно Шевчик направи пропуск, а постепенно Челси си върна контрола върху събитията и повече попадения не паднаха.

Съперник на "сините" на полуфинала ще бъде Айнтрахт Франкфурт, който отстрани Бенфика с успех с 2:0 в домакинския реванш.

Немците отстъпиха с 2:4 в първия мач, но тази вечер направиха обрат в общия резултат с чиста победа и заслужиха класирането си във финалната четворка на турнира.

Филип Костич откри в 36-ата минута с добавка след удар в гредата на Гачинович. В 67-ата Себастиан Родe донесе скъпоценния втори гол на Айнтрахт, а пет минути преди края Бенфика можеше да промени всичко, но Едуардо Салвио нацели лявата греда на Кевин Трап.