Реал господства в Лигата! ПСЖ пречупен с два гола в края

Мачът беше голяма битка, в която Реал взе надмощие накрая и има два гола преднина преди реванша Снимка: Getty Images

Реал Мадрид взе изключително важна победа с 3:1 над ПСЖ на „Бернабеу" в 1/8-финал от Шампионската лига.

Двата тима оправдаха очакванията и изнесоха страхотен мач с много положения, а „кралете" осъществиха обрат и взеха аванс преди реванша с два гола в последните минути.

Домакините започнаха по-агресивно, пресираха дълбоко и в началните минути Роналдо стреля опасно по диагонала, а после шут на Тони Кроос беше спасен от Ареола.

Постепенно обаче ПСЖ влезе в мача, а пробивите на Неймар отляво ставаха все по-опасни. В 28-ата минута се стигна до изгодни положения последователно и пред двете врати.

Първо Неймар се освободи и опита да намери Мбапе на изстрелна позиция, но се подхлъзна и пасът не се получи, а веднага след това Марсело много добре изведе Роналдо очи в очи с Ареола, но португалецът стреля силно право в лицето на вратаря.

Пет минути по-късно гостите поведоха. Мбапе центрира отдясно, Неймар майсторски отклони с пета към намиращия се зад него Адриен Рабио, който беше оставен сам и безпроблемно разстреля Навас за 1:0.

В 37-ата минута Роналдо отне топката пред наказателното на Пари Сен Жермен, но стреля неточно с левия крак, после опасен шут на Кавани беше отклонен и мина малко встрани от отсрещната врата.

В 44-ата минута се стигна до дузпа за Реал - Ло Селсо откровено задържа преминалия пред него Тони Кроос и реферът посочи бялата точка. Естествено, зад топката застана Роналдо, който с много силен удар не остави шансове на Ареола и изравни за 1:1.

Втората част започна с опасен удар на Мбапе, който Навас отрази.

Впоследствие полувремето вървеше при поделено надмощие и с множество атаки, но без кой знае колко чисти положения пред двете врати.

Всичко се промени с двойната смяна, която Зинедин Зидан направи 10 минути преди края, вкарвайки Асенсио и Лукас Васкес на местата на Иско и Каземиро.

В 83-ата минута Асенсио беше изпуснат отляво и центрира по земя, Ареола отклони лошо топката право в Кристиано Роналдо, който с коляно вкара втория си гол - 2:1 за Реал.

Само 4 минути по-късно отново Асенсио асистира, а Марсело успя да засече топката във вратата на Пари Сен Жермен и да даде комфортната преднина от два гола на тима си преди реванша.