Корав Атлетико изхвърли Барселона в мач, изпълнен със съдийски грешки

Два гола на Гризман пратиха Атлетико на полуфиналите

Атлетико успя! Както преди две години – изхвърли Барселона от Шампионската лига на 1/4-финалите.

„Дюшекчиите” изоставаха с 1:2 от първия мач, но в реванша зарадваха „Висенте Калдерон” с чиста победа 2:0 и така Диего Симеоне отново го направи.

И тази година няма да видим край на проклятието, според което нито един отбор не е успял да защити трофея си в Шампионската лига.

А двубоят изобилстваше от тежки сблъсъци, тактически прийоми и завърши със съдийски грешки и реверанси…

Атлетико започна силно. Създаде две добри положения, но не намери мрежата. Имаше и претенции за дузпа.

И 10 минути преди края на полувремето поведе. Страхотно центриране на Саул намери напълно непокрития Гризман, който с глава изведе „дюшекчиите” напред.

Второто Барса трябваше да атакува, но още в началото Аугусто удари греда за Атлетико.

Най-накрая дойде време и на натиска на каталунците. Той обаче бе много хаотичен.

Гостите рядко получаваха чисти възможности пред Облак. Атлетико бе перфектно подреден. Облак бе вездесъщ при центриранията.

И така повече от половин час. Докато не стигнахме до 87-ата минута.

Мълниеносна контраатака на Атлетико. Фелипе Луиш нахлу в наказателното поле. Пусна топката към Гризман, който щеше да остане сам срещу Тер Щеген, но Иниеста се хвърли и с вратарски прийом спря кълбото.

Отново обаче Барселона се ползва от съдийския си жокер. Само жълт картон за капитана на Барселона, а Иниеста трябваше да бъде изгонен.

Все пак, дузпата бе отсъдена. Зад топката застана Гризман и с много точно изпълнение вкара втория си гол за вечерта.

2:0 за Атлетико. Един гол за Барса пращаше мача в продължения.

И бе време за реверанси. В ответната атака, в първата минута от продължението, топката стигна до Иниеста, който вече трябваше да е изгонен.

Испанецът стреля към вратата. Топката се удари в ръката на Габи. Но съдията не отсъди дузпа. Капитанът на домакините стоеше на границата на наказателното си поле, но ръката му бе в пеналта.

Това трябваше да е дузпа. Но не беше. Само пряк свободен. Меси стреля, но над вратата.

И това беше. 5 минути и половина продължение не стигна на Барса да вкара гола на спасението и каталунците се сбогуваха с турнира.

Атлетико продължава на полуфиналите, заедно с отборите на Реал, Ман Сити и Байерн. Жребият за предпоследната фаза в Шампионската лига е в петък, 15 април, от 12:30 часа българско време.