Може ли Реал без съдиите? А Тотнъм без Кейн? 5 извода от Шампионската лига във вторник

Роналдо вкара два гола за успеха на Реал в Дортмунд и невероятната му резултатност в Шампионската лига продължава. Но мачът ще бъде запомнен повече с други два момента - ето кои Снимка: Getty Images
Бейл не заслужава да бъде освиркван

Превърна се в традиция Гарет Бейл да бъде критикуван от медиите в Испания и освиркван от феновете на „Сантяго Бернабеу”. Но Зинедин Зидан продължава да стои твърдо зад него и снощи видяхме защо. Крилото показа, че когато има пространство да атакува, е сред най-добрите в света, ако не и най-добрият. Той представляваше основната опасност за Борусия Дортмунд с летящите си пробиви и откри резултата с паметен гол след изящно воле от най-висша класа. После уелсецът асистира на Роналдо за 2:0 и реши мача. Контузиите забавиха прогреса на Бейл и повлияха най-вече на постоянството в играта му, но отношението към него е твърде сурово – такъв футболист не заслужава да бъде третиран по този начин.
Реал игра шампионски, но съдиите отново помогнаха

След всеки кръг от Шампионската лига по традиция се налага обсъждането на съдийски грешки, оказали решаващо въздействие върху мачовете. И докато говорим за поредния безапелационен мач на отбора на Зидан в Лигата, за чупещия рекорди Роналдо и за пробивите на Бейл, се налага да споменем и съдиите като част от уравнението при първия успех на Реал на „Сигнал Идуна Парк”.

Борусия трябваше да получи дузпа още в началото за избиването с ръка на Рамос пред голлинията, за което бранителят заслужаваше и да бъде изгонен. Това щеше да направи мача коренно различен, резултатът още беше 0:0, а по-малко от пет минути по-късно Реал вкара. И след първите мачове в групите съдийските грешки направиха неприятно впечатление, а ощетени отново бяха от Борусия Дортмунд – защото гол на Обамеянг срещу Тотнъм беше отменен заради несъществуваща засада, а преди това Хари Кейн вкара на жълто-черните благодарение на фаул в атака.
Тотнъм може да излезе от групата и да стигне далеч

Зрелищният отбор, изграден от Маурисио Почетино, все още няма евроуспехи, но тази година може да се надява на нещо сериозно в Шампионската лига. Ценната победа срещу Борусия вкъщи беше затвърдена с вчерашното 3:0 над аутсайдера АПОЕЛ Никозия. Трите гола на Хари Кейн осигуриха задължителната победа, след която Тотнъм може да си прави сериозни сметки да излезе от групата и да се пробва в елиминационната фаза. А голмайсторът Кейн отново показа топ ниво на голямата сцена и отбеляза шестия си хеттрик през 2017 г.
Снимка: Getty Images

Група G е непредсказуема и заслужава вниманието ви

Група G с Монако, Порто, РБ Лайпциг и Бешикташ може би не приковава особено вниманието на неутралните зрители, защото в нея не играе никой от големите отбори. Но това изглежда ще се окаже най-оспорваната и непредвидима от тазгодишния турнир и в нея всеки може да бие всеки.

Бешикташ вече натрупа 6 т. от два мача, защото снощи надделя над Лайпциг, а преди това успя да удари Порто като гост. Вчера португалците, на свой ред, изненадаха Монако с мълниеносни контраатаки за крайното 3:0 и изведнъж миналогодишният полуфиналист в Лигата се оказа на последно място в групата. А докато Лайпциг изглежда аутсайдер заради липсата на опит в евротурнирите, всъщност е способен да изненада всеки от останалите си съперници.

Ливърпул издиша в група, която изглеждаше лесна

Ливърпул записа второ равенство от два мача в своята група Е и след 1:1 срещу Спартак Москва и отборът би трябвало да е още по-разочарован, отколкото от онова 2:2 срещу Севиля преди две седмици. В Русия мърсисайдци получиха малко нелогичен гол в средата на полувремето, макар че доминираха, но Коутиньо изравни само няколко минути по-късно. И когато изглеждаше, че Ливърпул спокойно може да разгроми съперника през втората част, отборът така и не успя да си реши мача с втори гол срещу изпадналия в глуха защита Спартак, който трябваше да извърши и три принудителни смени.

Всъщност това е основният сюжет за Ливърпул през сезона дотук. Отборът на Клоп не успява да материализира превъзходството си над съперниците и се мъчи в група, която на теория изглеждаше лесна за преодоляване. А статистиката понякога казва всичко – в последните си шест мача Ливърпул е отправил 126 удара към вратата срещу 49 на съперниците. Само че е вкарал едва 7 гола и е получил 12.

След още една пълна с емоции вечер от Шампионската лига видяхме как Реал Мадрид постига първата си победа като гост на Борусия Дортмунд.

Това обаче не беше единственото интересно нещо от мачовете вчера, в които английските Манчестър Сити и Тотнъм продължиха с победите в Лигата, докато Ливърпул записа второ поредно разочароващо равенство в своята група.

Междувременно Порто изненадващо удари Монако с 3:0 като гост и съвсем завърза и без това интересната група G.

Но докато емоциите бяха на ниво, съдиите отново не бяха...

В галерията ще видите пет основни извода, които можем да си направим след вчерашните двубои в Шампионската лига.