Суарес поведе Барса към обрат, катеначото на Интер не издържа

Суарес беше анонимен през първото полувреме, а играта на Барселона не вървеше. Второто полувреме обаче беше съвсем различно и нападателят се превърна в герой Снимка: Getty Images

С два гола на Луис Суарес Барселона обърна Интер на "Камп Ноу" и победи с 2:1 в мач от група F на Шампионската лига.

Доскоро контузеният Лео Меси започна като титуляр и оформи нападателно трио с Антоан Гризман и Луис Суарес, а опитните футболисти измъкнаха Барса в този тежък мач, в който тимът изоставаше на почивката.

Срещата започна със студен душ за домакините и още в 3-ата минута Интер откри резултата.

Бързо изпълнение на фаул в центъра завари каталунците неподготвени, Пике напусна зоната си и не се намеси добре, а Лаутаро Мартинес получи възможност да напредне и с левия крак да разстреля Тер Щеген - 1:0 за гостите.

Барселона реагира със сериозна преса и мощен натиск. Гризман стреля опасно с глава, после Бускетс отправи удар от двайсетина метра, но на Ханданович не му се наложи да се намесва.

Постепенно контраатаките на Интер станаха по-опасни и шут на Николо Барела беше блокиран в последния момент. В 37-ата минута Тер Щеген направи страхотно спасяване след удар на Мартинес с глава.

През втората част мачът се промени след един изключителен гол на Луис Суарес.

В 58-ата минута уругваецът стреля от воле от границата на пеналта след центриране на резервата Артуро Видал и неспасяемата топка влезе в далечния ъгъл на вратата на Интер за 1:1.

"Блаугранас" заиграха доста по-енергично след това попадение, докато гостите все по-често изпадаха в глуха защита.

Решаващият момент дойде в 84-ата минута.

Меси изригна с един от типичните си пробиви, финтира няколко противници и намери Суарес, който се освободи с поемането на топката и не пропусна сам срещу Ханданович за 2:1.

Барселона се изравни по точки с водача в групата Борусия Дортмунд - по 4. Интер и Славия Прага остават с по 1 т.