Атлетико се върна на върха в Лига Европа след перфектен финал срещу Марсилия

Гризман и Коке се радват след втория гол във вратата на противника, който на практика реши мача Снимка: Getty Images

Атлетико Мадрид спечели трофея в Лига Европа с убедително 3:0 над Олимпик Марсилия на финала в Лион.

Футболистите на наказания да гледа от трибуните Диего Симеоне не оставиха съмнения в превъзходството си над съпреника, въпреки някои трудни моменти през първата част, и вдигат купата за трети път след 2010 и 2012 г.

Началото беше за Олимпик - французите наложиха високо темпо и владееха играта. В 3-ата минута Димитри Пайе изведе Валер Жермен сам срещу Облак, но нападателят стреля разочароващо извън вратата.

Атаките на Марсилия продължиха, но те не стигнаха отново до толкова чисто положение и в 21-ата минута Атлетико поведе при първата си ситуация. Вратарят Манданда отправи рисков пас към Ангиса, който си спря зле топката, тя отскочи и от Габи и стигна до Антоан Гризман. Само срещу вратаря, Гризман нямаше как да сгреши и изведе Атлетико напред - 1:0.

Играчите на Руди Гарсия изглеждаха разколебани след гола, а в 32-ата минута дойде още една много лоша новина за тях - капитанът и двигател на отбора Пайе напусна принудително поради контузия и се разплака при смяната си.

Второто полувреме също започна кошмарно за Марсилия. В 49-ата минута Гризман вкара втория си гол след прекрасна атака, при която Коке асистира, а французинът технично копна топката над Манданда - 2:0.

"Дюшекчиите" се разиграха и вече бяха по-добрият отбор на терена. Олимпик рядко успяваше да организира нещо смислено, но в 81-ата минута имаше златен шанс да се върне в мача.

Резервата Костас Митроглу стреля много добре с глава след центриране отдясно и топката се отби в страничната греда.

В 89-ата минута капитанът на "дюшекчиите" Габи довърши съперника с трети гол с диагонален удар отдясно и празненствата в Атлетико започнаха.