Лайпциг попари страхливия Тотнъм насред Лондон

Тимо Вернер донесе победата на Лайпциг от дузпа Снимка: Getty Images
Тимо Вернер донесе победата на Лайпциг от дузпа

Тотнъм загуби с 0:1 от РБ Лайпциг в Лондон в първи сблъсък между двата тима от 1/8-финалите на Шампионската лига.

Германският тим направи дебюта си във фазата на елиминациите в турнира и взе престижна победа над финалиста от миналия сезон с дузпа, отбелязана от Тимо Вернер. Тотнъм игра прибрано в по-голямата част от срещата, но допусна доста положения пред вратата си и стражът Уго Лорис спаси тима си от доста по-болезнена загуба.

Спърс заиграха по-открито едва в последната фаза от срещата, но не успяха да избегнат поражението, а съперниците си размениха и по една греда.

Гостуващият тим започна вихрено и още в първите две минути създаде страхотни положения пред Уго Лорис.

Стигна се и до греда на Анхелиньо, но Тотнъм някак се размина без да получи гол.

Постепенно все пак "шпорите" влязоха в мача и Стивън Бергвайн отправи опасен удар, но Гулаши спаси. После домакините се прибраха дълбоко в своята половина и доиграха много защитно полувремето.

Опасните атаки на РБ Лайпциг продължиха и Лорис трябваше да спасява сам срещу Тимо Вернер.

В 55-ата минута гостите получиха дузпа, след като Бен Дейвис направи глупаво нарушение в наказателното поле.

Тимо Вернер беше точен от бялата точка и РБ Лайпциг поведе с 1:0.

Не след дълго Лорис спаси още едно положение и остави Тотнъм в мача. Моуриньо тръгна да обръща развоя с двойна смяна и отборът му заигра по-смело в последния половин час.

В 75-ата минута Ло Селсо беше на сантиметри от изравняването, но уцели гредата от пряк свободен удар.