С резервите си Барселона уби мечтата на Интер

Интер записа болезнен провал на финалната права и се сбогува с Шампионската лига Снимка: Getty Images

Барселона изхвърли Интер от Шампионската лига с победа с 2:1 на "Джузепе Меаца" в мач от последния кръг от група F.

Барса си беше осигурила първото място в групата още преди днешните срещи и затова Ернесто Валверде излезе с доста резерви в състава и експериментална схема с трима централни защитници, а Лионел Меси изобщо не пътува с отбора за Милано.

Интер до последно трябваше да се бори с Борусия Дортмунд за второто място и напрежението в домакините си пролича.

Барселона откри в 23-ата минута, след като Диего Годин не пресече добре един пас на Гризман и Карлес Перес от няколко метра разстреля Ханданович.

Минута преди почивката обаче Лаутаро Мартинес успя майсторски да овладее и опази една дълга топка и намери Ромелу Лукаку. Изстрелът на белгиеца се отби в крака на Юмтити и стана неспасяем за Нето - 1:1.

През втората част Интер постепенно наложи натиск, но атаките не носеха резултат. Лукаку направи голям пропуск, като остана сам срещу Нето, но стреля право в него.

На два пъти голове на "нерадзурите" бяха отменени заради засади.

Така се стигна до 86-ата минута, когато току-що появилият се в игра Ансу Фати стреля по земя в далечния ъгъл и след помощ от гредата топката се оплете в мрежата за победното 2:1.

По същото време Борусия Дортмунд успя да надделее над Славия Прага у дома с 2:1, макар че доигра срещата с 10 души.

Джейдън Санчо откри за домакините, Сучек изравни, но през втората част Юлиан Брант донесе победата. След това Юлиан Вайгъл си изкара два жълти картона и остави своите с човек по-малко, но това не се оказа фатално.

В крайното класиране в групата Барселона е с 14 т., Борусия е с 10, а Интер остава със 7 и продължава в Лига Европа. Славия Прага е на четвъртото място с 2 т.