Клоп: 20 минути след мач съм леко пиян, но…; Салах: Вече харесвам ВАР

Щастливите Мохамед Салах и Юрген Клоп след победата с 2:0 над Тотнъм във финала на Шампионската лига Снимка: Getty Images

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп бе на Седмото небе след триумфа в Шампионската лига и победата с 2:0 над Тотнъм на финала.

Това е първи трофей за германеца начело на „червените“, като Клоп успя да стигне до купата с ушите от третия опит.

"Голяма битка, двата отбора се бореха, Тотнъм не играха зле, но ние имахме да довършваме започнатото. Това, което тези момчета направиха, беше невероятно. Виждали ли сте такъв отбор, да се бори с празен резервоар. Имаме вратар, който прави дори най-трудните неща да изглеждат лесни.

Благодаря и на собствениците, които никога не са оказвали натиск върху нас. Обикновено 20 минути след мач съм малко пиян, но сега имам само вода наоколо", каза Клоп, който благодари и на феновете за невероятната подкрепа.

Авторът на първия гол Мохамед Салах пък добави, че вече е почитател на системата за видео повторения, тъй като именно след нейна намеса бе отсъдена дузпа в полза на Ливърпул още в 23-тата секунда, което е рекорд в Шампионската лига.

"Преди няколко седмици бях казал, че не харесвам ВАР, но сега вече я харесвам", сподели радостният Салах.

Мениджърът на Тотнъм Маурисио Почетино реши да не коментира ситуацията за дузпата, като каза само, че тя е решила всичко още в първата минута.

"Доволен съм от това как се борихме, но една дузпа реши всичко. Второто полувреме се наслаждавахме на възможността, която имахме. Горд съм от това, което направихме. Може би не бяхме толкова големи късметлии днес. Това, което направихме на полуфиналите, днес беше с обратен знак. Опитахме, борихме се. За първи път сме на финал на Шампионска лига и ще вървим напред.

Няма как да контролираме един мач, в който още първата минута резултатът става 0:1. Не само че променя плана, но прави мача много труден.

Искам да поздравя играчите, имахме фантастичен сезон. Жалко е, че днес не беше достатъчно. Когато си на финал, би искал да спечелиш. Ще вярваме, ще опитаме това да ни се случи отново, колкото е възможно по-скоро", коментира Почетино.