Сензационният Лудогорец отново мачка в Европа

Рафаел Форстър изригна с два гола за успеха, първият от които беше невероятно изпълнение от пряк свободен удар Снимка: Getty Images

Лудогорец постигна втора поредна гръмка победа в групите на Лига Европа и отнесе с 3:0 унгарския Ференцварош като гост.

Така шампионите затвърдиха страхотното представяне от разгрома с 5:1 над ЦСКА Москва преди две седмици, а успяха и да си върнат на унгарците, които ги отстраниха по-рано този сезон в квалификациите за Шампионската лига.

Рафаел Форстър беше неочакваният герой за "орлите" тази вечер с двата си гола, а отборът игра с човек по-малко цяло второ полувреме, но това не попречи за убедителната победа.

Началото беше перфектно за българския шампион и още в 38-ата секунда топката беше в мрежата на Дибуж.

При прекрасна атака отляво Антон Недялков центрира с външен фалц и Джоди Лукоки засече във вратата за 1:0.

Ференцварош опита да отговори с активни действия в следващите минути, но не успяваше да създаде нещо опасно пред Пламен Илиев. Лудогорец пък заигра уверено и създаде още няколко положения.

В 15-ата минута Кешеру беше изведен с дълга топка, но Дибуж спаси удара му. После вратарят отрази и изстрел на Вандерсон.

В 39-ата минута резултатът стана 2:0 с фамозен гол на Рафаел Форстър. Бранителят изстреля неспасяема тупалка отдалеч от пряк свободен удар и даде комфортна преднина на Лудогорец.

Лошата новина за българския тим дойде в 43-ата минута, когато Драгош Григоре беше изгонен за втори жълт картон. Румънецът направи необмислено влизане в гръб на Франк Боли и това наложи в игра да влезе Козмин Моци вместо Марселиньо, а гостите трябваше да доиграят с човек по-малко.

Началото на втората част беше тежко за Лудогорец, тъй като Фради натисна и Пламен Илиев направи две важни спасявания при пробиви и удари на Токмак Нгуен.

В 64-ата минута гостите решиха всичко с втория гол на Форстър в мача. Вандерсон центрира от корнер и неговият сънародник с глава на близката греда порази отново Дибуж - 3:0!

До края Ференцварош опита да отбележи поне почетен гол, но интрига вече нямаше - Лудогорец грабна победата и води в групата с 6 т. от два мача.

В другия мач от група H Еспаньол победи ЦСКА Москва като гост с 2:0. Така испанците събраха 4 т., Ференцварош има 1, а ЦСКА е на последното място с 0.