Тотнъм уби Борусия още на "Уембли" и гледа към 1/4-финала

Ян Вертонген се оказа големият коз на Тотнъм и завърши с гол и асистенция Снимка: Getty Images
Ян Вертонген се оказа големият коз на Тотнъм и завърши с гол и асистенция

Тотнъм взе гръмка победа с 3:0 над Борусия Дортмунд на "Уембли" и изглежда почти сигурен победител в сблъсъка от осминафиналите в Шампионската лига.

Двубоят започна много равностойно, но домакините се възползваха по-добре от своите положения и с две късни попадения нанесоха тежко поражение на съперника.

В оспорваното първо полувреме двата отбора си размениха по няколко опасности, но голове не паднаха.

Първо Лукас Моура можеше да открие за Тотнъм в 7-ата минута с атрактивно изпълнение, но на сантиметри от гредата. После Уго Лорис отрази удар на Пулишич в близкия ъгъл.

Борусия откровено заигра на контраатаки и няколко пъти техниката на Джейдън Санчо се оказа голям проблем за бранителите на Тотнъм, но головият пас липсваше на "жълто-черните".

Втората част започна с гол за тима на Маурисио Почетино. Ян Вертонген центрира почти от тъчлинията, а Хюн-Мин Сон беше изпуснат и засече от въздуха за 1:0.

Попадението даде увереност на домакините, които бяха по-добри до края. В 83-ата минута Вертонген се възползва от центриране на Серж Орие и също от воле покачи на 2:0.

Три минути по-късно тъкмо влезлият Фернандо Йоренте се разписа с глава след центриране на Кристиан Ериксен от ъглов удар.

Борусия ще преследва почти немислимия обрат в реванша на 5 март.