Моуриньо се присмя на Барса, сравни ги с отбор деца

Барселона пропиля преднина от три гола за втора поредна година Снимка: Getty Images
Барселона пропиля преднина от три гола за втора поредна година

Жозе Моуриньо се присмя на Барселона след загубата с 0:4 в полуфиналния реванш срещу Ливърпул отпадането от Шампионската лига.

Каталунците имаха преднина от 3:0 от първия мач, но за втора поредна година пропиляха аванс от три гола, като през миналия сезон отпаднаха след загуба с 0:3 в реванша от Рома след 4:1 на „Камп Ноу“.

07.05Могъщ Ливърпул направи чудото! Барса на колене!

Специалния зачекна първо темата на четвъртия гол, който Дивок Ориги отбеляза след бързо изпълнение на корнер от Трент Александър-Арнолд, при който целият отбор на Барса бе заспал.

„Ако отбор до 14 или 15 г. допусне такъв гол, бихме си казали: „Ааа, това са деца, „заспаха“, трябва им още време да научат основите на играта.“ Но тук говорим за най-добрите футболисти в света! И те да допуснат такова попадение говори много за манталитета на този отбор.

Още на почивката казах, че ако Ливърпул успее да вкара втори гол, атмосферата на стадиона ще стане доста трудна, въпреки че Барселона разполага с някои от най-добрите футболисти в света и е свикнал да играе в подобна обстановка“, каза Моуриньо в студиото на beIN Sports.

06:58Клоп: Не помня друг такъв мач; Валверде: Нямаме оправдания, бяха по-добри

Накрая, Жозе прехвърли вината за отпадането върху треньора Ернесто Валверде, който бе безпомощен, докато отборът му инкасираше четири безответни гола.

„Дори не мога да го обясня. Не мога да повярвам как мой отбор, който е спечелил с 3:0 в първия мач, би загубил с 0:4 в реванша.

Бих искал Валверде да се опита да го обясни, но съм сигурен, че ще му бъде много трудно.“