Мечтано завръщане на Интер в Лигата с фамозен обрат

Страхотният гол на Икарди даде началото на обрата Снимка: Getty Images
Страхотният гол на Икарди даде началото на обрата

Интер се завърна по мечтан начин в Шампионската лига и победи Тотнъм с 2:1 на "Джузепе Меаца".

"Нерадзурите" от години не се бяха класирали за Лигата, а сега показват слаба форма в Серия "А", но тази вечер зарадваха феновете си и надвиха противника по драматичен начин с два късни гола.

Първата част не предложи много интересни моменти и до голове не се стигна, макар че в 37-ата минута Хари Кейн беше изведен на добра позиция, финтира вратаря, но не успя да нанесе удар.

В 53-ата минута Тотнъм откри резултата с късметлийски гол. Кристиан Ериксен стреля към вратата, Ханданович спаси удара му, но топката се върна в Ериксен, чийто втори шут рикошира в защитник и стана неспасяем за вратаря - 1:0 за "шпорите".

Интер не се отказа да търси обрат, само че атаките на домакините не се получаваха. Всичко се промени в 86-ата минута, когато Мауро Икарди отбеляза невероятен гол с удар от въздуха в движение, и то извън наказателното поле.

Попадението даде нови сили на Интер, а финалният натиск даде резултат в 93-ата минута. Де Врай отклони след корнер и Матиас Весино разстреля Ворм с глава за победното 2:1.