Слаб Челси взе минимална победа, Валенсия изригна в добавеното време

Челси стигна до победата в Прага без да покаже кой знае каква игра Снимка: Getty Images
Челси стигна до победата в Прага без да покаже кой знае каква игра

Челси не впечатли, но стигна до късна победа с 1:0 в гостуването на Славия Прага от четвъртфиналите на Лига Европа.

Маркос Алонсо отбеляза единствения гол в 86-ата минута, когато засече с глава центриране на Уилиан. През първата част самият Уилиан уцели гредата, но положенията за лондончани не бяха много.

Все пак Челси продължава да се движи без загуба този сезон в Лига Европа и е фаворит за място на полуфинала преди реваншите, които ще се изиграят на 18 април.

На полуфинала Челси или Славия Прага ще срещнат победителя от сблъсъка между Бенфика и Айнтрахт.

Тази вечер португалците спечелиха първия мач у дома с 4:2, а звездата на двубоя беше 19-годишният нападател Жоао Феликс, който се отличи с хеттрик и асистенция.

Още в 20-ата минута Айнтрахт остана с човек по-малко, тъй като Еван Ндика блъсна Жедсон Фернандес в наказателното поле и Бенфика получи дузпа. Жоао Феликс изпълни от бялата точка точно за 1:0.

В 40-ата минута Анте Ребич изведе Лука Йович, който изравни за 1:1, но само три минути по-късно Феликс се разписа отново с удар отдалеч за 2:1.

В 50-ата минута Жоао Феликс отклони центриране от корнер и Рубен Диас засече отблизо за 3:1. Малко по-късно нападателят оформи хеттрика си, а гостите отбелязаха още един гол на чужд терен чрез резервата Пасиенсия в 72-ата минута и запазиха шансове за реванша.

В испанския сблъсък на 1/4-финалите Валенсия повали Виляреал с 3:1 като гост с два гола в добавеното време.

Домакините доминираха в дълги периоди от мача, но бяха наказани в 91-ата минута със страхотен гол от воле на Даниел Вас и в 93-ата чрез прехвърлящ удар на Гонсало Гедеш при контраатака.

Преди това Гедеш беше открил резултата за "прилепите" още в 6-ата минута, а Санти Касорла беше изравнил за Виляреал от дузпа.