Юнайтед на 1/4-финал в Лига Европа, Погба се контузи

Жозе може да е спокоен. Снимка: Getty
Жозе може да е спокоен.

Манчестър Юнайтед се класира на 1/4-финал в Лига Европа с общ резултат 2:1, след като победи с 1:0 Ростов в реванша на „Олд Трафорд“. Успехът за момчетата на Жозе Моуриньо донесе Хуан Мата.

„Червените дяволи“ започнаха да доминират от първите минути, а още в началото Рохо пробва Никита Медведев след отличен изстрел с глава.

В 27-ата минута стражът на руснаците бе главно действащо лице в една спорна ситуация в наказателното, когато изблъска в гръб Хенрих Мхитарян, но съдията не обърна внимание.

До края на полувремето Юнайтед продължи да е пълен господар на терена, но до попадение така и не стигна.

След почивката Ростов заигра с малко по-голямо самочувствие, но Серхиор Ромеро отрази опаси удари на Азмун и Нобоа.

Лоши новини за Жозе Моуриньо не бяха обаче от представянето на футболистите му, а от факта, че трябваше да прави две принудителни смени, защото Пол Погба и Дейли Блинд се контузиха.

В 70-ата минута „червените“ дяволи най-накрая подпечатаха превъзходството си, когато Ибрахимович технично подаде с пета на Мата, който откри резултата – 1:0.

В последните секунди Кристиан Нобоа стреля от пряк свободен удар, но до драма не се стигна.