Мбапе счупи рекорд на Лео Меси

Килиан Мбапе отбеляза най-бързия хеттрик като резерва в Шампионска лига Снимка: Getty Images
Килиан Мбапе отбеляза най-бързия хеттрик като резерва в Шампионска лига

Килиан Мбапе счупи рекорда на Лионел Меси за най-младия футболист, достигнал кота 15 гола в Шампионската лига при разгрома с 5:0 над Брюж във вторник вечер.

Нападателят на ПСЖ започна на пейката, но се появи като резерва през второто полувреме и отбеляза хеттрик. Мбапе бе пуснат в игра в 52-рата минута и само девет по-късно отбеляза първия си гол за вечерта, разписвайки се с глава. След което асистира на Мауро Икарди за 3:0.

В 80-ата минута французинът се разписа за втори път, преминавайки двама защитници, а четири по-късно завърши хеттрика си след още една асистенция на Анхел Ди Мария.

По този начин Мбапе има вече 15 гола в Шампионската лига и изпревари с почти година Меси. Французинът достигна до това измерение само на 20 години и 306 дни, докато Лео го бе постигнал на 21 години и 288 дни.

Аржентинецът пък преди това бе счупил рекордна на легендата на Реал Мадрид Раул, който бе вкарал първите си 15 гола в турнира на 22 години и 163 дни.

Килиан Мбапе се превърна и в първия играч с хеттрик като резерва в Шампионската лига от Хосеба Йоренте за Виляреал през октомври 2008-а срещу Олборг.

Французинът е и едва четвъртият футболист с хеттрик в Шампионската лига, влизайки от пейката. Мбапе отбеляза трите си гола срещу Брюж в рамките на само 31 минути и това се превърна в най-бързия хеттрик на резерва в турнира.