Лион спря Барселона на свой терен, но идва по-трудното

Суарес и останалите атакуващи играчи на Барселона нямаха ден в гостуването на Лион Снимка: Getty Images

Лион и Барселона завършиха 0:0 във Франция в първия двубой помежду си от осминафиналите на Шампионската лига.

"Хлапетата" не позволиха на Барса да вземе предимство и вратарят им Антони Лопес беше на мястото си няколко пъти, за да запази суха мрежа, но и Барса можеше да допусне гол и да се постави в трудно положение.

Нулевото равенство означава, че и двата отбора продължават без загуба този сезон в Шампионската лига, но ще трябва да определят победител на 13 март на "Камп Ноу", където за Лион по всяка вероятност ще бъде доста по-трудно.

Както и се очакваше, тази вечер Барселона владееше топката от самото начало, но Лион също показа зъби.

Тер Щеген се намеси на два пъти в първите минути, като след шут на Мартен Терие вратарят спаси, а топката се удари и в гредата.

До края на първите 45 минути Иван Ракитич и Усман Дембеле бяха близо до гола за Барса, докато Антони Лопес се отличи със спасяване на шута на Дембеле.

След почивката Мемфис Депай създаде две поредни опасности пред Тер Щеген, а по-късно Луис Суарес изпусна за гостите на два пъти. Натискът на Барселона се усили към края, но на няколко пъти и Лионел Меси не сполучи при решаващите си отигравания и двете нули на таблото се запазиха.