Велик Аякс повали още един гигант! Само Роналдо не стигна на Юве

Аякс още един път поднесе сензация и изхвърли ЮВентус от Шампионската лига Снимка: Getty Images
Аякс още един път поднесе сензация и изхвърли ЮВентус от Шампионската лига

Аякс хвърли още една бомба в Шампионската лига и отстрани Ювентус след знаменита победа с 2:1 в Торино!

Холандците, които в миналата фаза изхвърлиха Реал Мадрид с незабравимо 4:1 на "Сантяго Бернабеу", изнесоха още един знаменит мач и накрая ликуваха срещу доста безличния днес тим на "бианконерите".

Първият двубой срещу Ювентус завърши 1:1 в Амстердам, но Аякс пак се оказа по-опасен като гост.

Юве започна по-активно срещата, но постепенно Аякс изравни играта.

В 28-ата минута Пянич центрира от корнер и измъкналият се от защитата Кристиано Роналдо с глава порази Онана за 1:0. Попадението беше разгледано с ВАР заради съмнения за нарушение в атака, но такова нямаше и Ювентус поведе.

Само 6 минути по-късно Аякс изравни. Дони ван де Бек се оказа сам срещу Шчезни и го преодоля за 1:1, като и този гол беше разгледан от съдиите, преди да бъде потвърден.

Холандците продължиха да играят силно през второто полувреме и в 52-ата минута Хаким Зийех затрудни максимално Шчезни, който прояви невероятен рефлекс и спаси.

В 67-ата минута Аякс нанесе големия си удар след центриране от корнер на Ласе Шьоне. Матийс де Лихт скочи най-високо и с глава порази вратата на Юве - 2:1 за гостите.

На "Старата госпожа" трябваха два чисти гола до края и тимът се хвърли в хаотичен натиск, но холандците продължаваха да правят доста опасни контраатаки.

В 79-ата минута Хаким Зийех вкара много красив гол с фалцов удар в далечния ъгъл, но ВАР го отмени заради засада на Давид Нерес.

В последната минута домакините имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Дейли Блинд, но след консултация с ВАР наказателен удар не беше отсъден. Едно от повторенията показа, че наистина топката срещна тялото на играча.

До края Ювентус вече нямаше време да реагира и Аякс сензационно отива на полуфиналите в Шампионската лига, където тази вечер се класира и Барселона след убедително 3:0 над Манчестър Юнайтед.