Гризман, Меси и Суарес осигуриха първо място на Барса в мач №700 на Лео

Меси не пропусна да се разпише в своя мач номер 700, а и отново показа перфектното си разбирателство със Суарес Снимка: Getty Images

Барселона си осигури първото място в група F на Шампионската лига с успех с 3:1 над Борусия Дортмунд на "Камп Ноу".

Трите точки правят каталунците недостижими за останалите в групата и гостуването на Интер в последния кръг от груповата фаза ще е мач без значение за тима на Ернесто Валверде.

Борусия изпусна златно положение в самото начало след грешка на Ракитич, но после Барса напълно пое контрола и не даде шанс на противника.

В 29-ата минута Луис Суарес откри, след като се измъкна на ръба на засадата и беше изведен от Меси. Малко по-късно Матс Хумелс сгреши при изнасянето на топката, каталунците веднага контраатакуваха и Меси и Суарес размениха ролите си.

Този път уругваецът асистира, а Лео се разписа за 2:0 в своя мач номер 700 за Барселона.

След почивката резервата Антоан Гризман, влязъл на мястото на контузилия се Дембеле, покачи на 3:0.

После Джейдън Санчо върна един гол за Борусия, но за обрат вече беше късно.

По същото време Интер постигна много ценна победа с 3:1 като гост на Славия Прага, която запази надеждите на "нерадзурите" да продължат в елиминациите като втори отбор.

Два гола на Лаутаро Мартинес и един на Ромелу Лукаку донесоха успеха, с който футболистите на Антонио Конте излязоха втори и се изравниха по точки с Борусия.

В последния кръг те ще се надяват на победа над Барса, докато "жълто-черните" посрещат Славия в Дортмунд.