Никола Пепе стана герой за Арсенал с два преки свободни удара

Две перфектни изпълнения от фаул дадоха победата на Арсенал, а Пепе се превърна в златна резерва Снимка: Getty Images

С два гола на Никола Пепе от преки свободни удари, Арсенал направи късен обрат срещу Витория Гимараеш и спечели с 3:2 у дома в група F на Лига Европа.

Витория започна силно мача и изпусна две положения, преди Маркъс Едуардс да открие в 9-ата минута.

Юношата на Тотнъм финтира двама наведнъж в наказателното поле и препарира Мартинес за 1:0.

Арсенал натисна и в 32-ата минута изравни след центриране на Тиърни и точен удар на Габриел Мартинели с глава - 1:1.

Още в 39-ата минута обаче гостите пак поведоха след грешка на Мейтланд-Найлс при изнасянето на топката. Тя му беше отнета, последва изстрел в гредата, а Бруно Дуарте направи добавка за 2:1 за Витория.

През втората част не се виждаше как Арсенал ще стигне дори до точка, защото гостите продължаваха да играят добре и да затварят пространствата. Никола Пепе обаче замени Лаказет в 75-ата минута и пет минути по-късно изравни за 2:2 с фалцов изстрел от фаул във вратарския ъгъл.

В 93-ата минута отново Пепе стреля от свободен удар и този път изпълни неспасяемо над стената в горния ъгъл, а Арсенал взе трите точки.

Така "артилеристите" събраха пълен актив от 9 т. на първото място в групата. Следва Айнтрахт с 6 т., Стандарт Лиеж с 3 и Витория все още с 0.