Лудогорец изпусна два гола преднина и отстъпи на Леверкузен

Кешеру вкара красив гол още в началото, но после мачът се стече зле за Лудогорец Снимка: Ludogorets.com

Лудогорец започна груповата фаза в Лига Европа с болезнена загуба с 2:3 от Байер Леверкузен в Разград.

Пред пълните трибуни на "Лудогорец Арена" българският шампион поведе с 2:0 още до 30-ата минута срещу именития съперник, но допусна пълен обрат и не удържа на натиска на гостите.

Немците опитаха да наложат висока преса от самото начало, но Лудогорец реализира първия си шанс за гол.

В 8-ата минута Клаудиу Кешеру изпълни по превъзходен начин пряк свободен удар над стената и остави безпомощен Храдецки - 1:0.

Байер натисна и атакуваше опасно, но не успяваше да се възползва от атаките си, а Лудогорец чакаше грешките на съперника, за да контраатакува.

В 30-ата минута една такава грешка позволи на Кешеру да изведе с пета Вандерсон, който центрира перфектно отляво и Марселиньо отблизо засече, за да покачи на 2:0.

Байер вече нямаше какво да губи и усили натиска си, а Лудогорец не изглеждаше никак стабилно в защита. В 38-ата минута Кай Хаверц не беше затворен достатъчно бързо от играчите на "орлите" и с изстрел извън наказателното поле намали на 1:2.

През втората част домакините продължиха да играят прибрано, но защитата им не се подобри и те бяха наказани.

Леверкузен организира още няколко опасни атаки и в 63-ата минута изравни с попадение на Телин с добавка от няколко метра след спасен удар на Юлиан Бранд.

Само 6 минути по-късно Байер осъществи пълен обрат благодарение на поредна грешка на Лудогорец в собствената половина. Кай Хаверц се завъртя и този път с десния крак вкара втория си гол в срещата, отново извън наказателното поле.

Лудогорец се събуди и първо Кешеру достигна една топка на аутлинията и затрудни вратаря на гостите, а от последвалия корнер Антон Недялков стреля с глава и нацели гредата.

Това си остана най-добрата възможност на разградчани да вкарат трети гол, а вратарят им Ренан ги остави мача със страхотно спасяване срещу Телин.

Германците се справиха в защита в последните минути и взеха трите точки от "Лудогорец Арена".

В другия мач от група "А" Цюрих спечели с 1:0 гостуването на АЕК Ларнака.