Юнайтед сътвори чудото! ПСЖ пометен в Париж

С двата си гола през първото полувреме Лукаку даде надежди на Юнайтед, че може да стигне до крайния успех. Решителният момент обаче дойде едва в 94-ата минута Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед направи подвиг в осминафиналите на Шампионската лига и отстрани ПСЖ с епична победа с 3:1 в реванша в Париж.

След загубата с 0:2 в първия мач на "Олд Трафорд", шансовете на "червените дяволи" не изглеждаха големи, но те отбелязаха три пъти на чужд терен, а решителният гол дойде от дузпа в 94-ата минута, отбелязана от Маркъс Рашфорд.

Срещата започна по мечтан начин за Юнайтед и още във 2-ата минута Ромелу Лукаку откри резултата.

Белгиецът се оказа сам срещу вратаря след груба грешка на Керер и се възползва за 1:0.

Домакините обаче взеха инициативата и в 12-ата минута изравниха. Килиан Мбапе центрира остро отдясно и Хуан Бернат засече отблизо - 1:1.

Малко по-късно Бернат изпусна да направи пълен обрат, тъй като Давид де Хеа спаси удара му.

В 30-ата минута Юнайтед отново поведе. Буфон не се намеси добре при изстрел на Маркъс Рашфорд и Лукаку довкара във вратата за втория си гол в мача - 2:1.

Така на "червените дяволи" им трябваше само едно попадение да елиминират съперника и можеха да го реализират десетина минути по-късно, но тогава Буфон се намеси далеч по-добре и спаси.

През втората част Пари Сен Жермен беше по-активният отбор и не позволяваше на Юнайтед да застрашава Буфон.

В 84-ата минута ПСЖ пропусна голям шанс да реши всичко, тъй като Мбапе беше спрян в последния момент от Де Хеа, а при добавката Бернат уцели гредата.

В добавеното време се стигна до големия миг на гостите. След намеса на ВАР беше отсъдена дузпа за Юнайтед за игра с ръка на Кимпембе, който се обърна с гръб, но спря с ръка изстрел към вратата.

С изпълнението се нае Маркъс Рашфорд и в 94-ата минута порази Буфон за 3:1.

Срещата се игра чак до 100-ната минута и домакините отчаяно натиснаха, но Юнайтед се справи и продължава към четвъртфиналите, докато за трета поредна година френският шампион изживява огромно разочарование в тази фаза от надпреварата.