Меси и Суарес съсипаха Ливърпул, ще е нужно чудо на "Анфийлд"

Меси отново беше решаващата фигура с двата си гола през второто полувреме. Уникалното изпълнение от пряк свободен удар беше негов гол номер 600 за Барса Снимка: Getty Images

Барселона разби Ливърпул с 3:0 на "Камп Ноу" в първи полуфинал между двата тима от тазгодишната Шампионска лига.

С два гола на Лионел Меси и един на Луис Суарес Барса постигна идеален резултат и вече докосва финала, докато "мърсисайдци" ще се надяват на чудо в реванша на 7 май на "Анфийлд".

И двата тима показаха намерение да атакуват от самото начало, а опасните акции се редуваха пред вратите на Алисон и Марк-Андре Тер Щеген.

В 13-ата минута от Барса поискаха дузпа за игра с ръка на Жоел Матип, малко по-късно Наби Кейта се контузи и беше принудително заменен от Джордан Хендерсън.

В 25-ата минута Барселона поведе при първото си наистина чисто положение. Жорди Алба центрира прострелно в наказателното поле и направи прекрасна асистенция за Луис Суарес, който се изстреля между централните защитници, засече подаването и откри резултата.

Ливърпул реагира с няколко обещаващи комбинации, при които обаче липсваше точност при завършващия удар или завършващия пас - макар че Садио Мане и Мохамед Салах постоянно създаваха проблеми на противниковите бранители.

Преди почивката мачът се изнерви, а домакините все по-често имаха претенции към съдията Бьорн Кайперс.

Втората част започна с най-доброто положение за Ливърпул до момента - Джеймс Милнър стреля от пеналта, но Тер Щеген спаси.

Няколко минути по-късно Салах също проби и стреля по диагонала, но стражът на Барса направи ново спасяване. При още една добра атака на гостите на изстрелна позиция пак бе Милнър, но Тер Щеген и този път се намеси.

Постепенно Барселона пое нещата в свои ръце и в 74-ата минута отбеляза втори гол със солидна доза шанс.

Изчистена от бранител топка попадна в Луис Суарес, който стреля с коляно в гредата, топката обаче се върна до Лионел Меси, който спря на гърди и безпроблемно завърши в опразнената врата за 2:0.

В 82-ата минута Меси довърши Ливърпул с изпълнение от пряк свободен удар от най-висока класа. Аржентинецът прехвърли стената и остави Алисон безпомощен за 3:0 със своя гол №600 за Барса.

Веднага след третото попадение Ливърпул имаше стопроцентова ситуация, но Иван Ракитич някак успя да изчисти от голлинията, а при добавката Салах тресна гредата.

В последните минути "блаугранас" осъществиха няколко контраатаки при числено предимство, в които можеха да направят резултата унизителен, но нападателите не взеха най-добрите решения, за да стигнат до нови голове.