Барселона впечатли и без Меси

Рафиня оправда титулярното си място с гола през първото полувреме Снимка: Getty Images
Рафиня оправда титулярното си място с гола през първото полувреме

Барселона победи Интер с 2:0 на "Камп Ноу" и продължава без грешка в група Б от Шампионската лига.

Без контузената си звезда Лионел Меси, който изгледа срещата от трибуните, каталунците надиграха съперника и заслужено триумфираха.

Барселона бързо взе инициативата и не даваше на Интер да играе често с топката.

Самир Ханданович се намеси при удари на Ленгле и Рафиня, но в 32-ата минута вече нямаше какво да направи. Луис Суарес центрира много технично отдясно и изведе Рафиня, който само подложи крак, за да изведе Барса напред в резултата.

До почивката Интер се отчете с един хубав далечен удар на Матиас Весино от воле, който премина малко над вратата.

През втората част "нерадзурите" опитаха да пресират и да затруднят съперника, а Тер Щеген трябваше да се намесва при опит за центриране на Политано.

После обаче отново Ханданович показа майсторство на няколко пъти, а Филипе Коутиньо уцели гредата.

В 83-ата минута интригата приключи с гол на Жорди Алба, който получи извеждащ пас и не сгреши с диагоналния си завършващ удар.

Барса води в класирането с 9 т., а Интер остава на втора позиция с 6. Тотнъм и ПСВ имат по 1 т., но все пак запазват шансове за продължаване напред.