Лудогорец разби Торпедо и отново е в Лига Европа

Страхотна вечер за Лудогорец Снимка: Getty Images
Страхотна вечер за Лудогорец

Лудогорец разби Торпедо Кутаиси с 4:0 на „Лудогорец Арена“ и след победа с 1:0 в първия мач се класира за групите на Лига Европа за втора поредна година.

Разградчани ще научат съперниците си в груповата фаза утре, когато ще бъде теглен жребият.

Лудогорец започна страхотно и още в шестата минута Върджил Мисиджан откри резултата с красив диагонален удар от границата на наказателното поле.

Заваляха положения пред двете врати. Вандерсон пропусна, а удар на Сисиньо бе спасен от стража на гостите. След това се прояви и Ренан, който отрази шут на Лачни и с помощта на горната греда авансът на Лудогорец остана.

В 37-ата минута разградчани вкараха и втори гол. Густаво Кампаняро засече с глава центриране от корнер. Вратарят спаси топката на голлинията, но при добавката бразилецът не сгреши – 2:0 за Лудогорец.

В края на полувремето Торпедо имаше претенции за дузпа, но вместо това, Долидзе получи жълт картон за симулация.

Малко след почивката Лудогорец заби бързи нови два гола. Първо, в 59-ата Кампаняро направи резултата класически с второто си попадение в срещата, а три по-късно Вандерсон завърши страхотна контра и вкара за 4:0.

Постепенно, „орлите“ успокоиха играта, а Пауло Аутуори започна да прави промени. Един от влезлите от пейката – Джоди Лукоки, бе близо до това да вкара пети гол, но стреля право в крака вратаря Квахадзе.

До края мачът просто се доиграваше, а феновете на Лудогорец празнуваха поредното си участие в европейските клубни турнири.

Жребият за груповата фаза на Лига Европа ще се тегли в петък от 14:00 часа българско време. Разградчани ще изиграят първия си мач в турнира на 20 септември.