Фамозен обрат за Тотнъм с решаващ принос на Моуриньо

Фамозен обрат за Тотнъм с решаващ принос на Моуриньо Снимка: Getty Images

Тотнъм удари Олимпиакос с 4:2 у дома в група B от Шампионската лига във втория мач на Жозе Моуриньо начело на "шпорите".

Гостите водеха с 2:0 след само 19 минути, но Тотнъм заслужено успя да обърне резултата и вече се класира за следващата фаза в турнира.

Срещата започна ужасно за домакините и още в 6-ата минута Юсеф Ел Араби откри резултата след грешка на Дани Роуз и хубав удар извън наказателното поле, който се отклони в Алдервейрелд.

В 19-ата минута гърците дръпнаха с 2:0 след ъглов удар, при който топката беше отклонена от близката греда към Рубен Семедо и той засече отблизо.

Моуриньо реагира и смени Ерик Дайър с Кристиан Ериксен още в 29-ата минута, което промени мача.

Тотнъм пое контрола върху средата на терена и това даде резултат в самия край на полувремето, когато Деле Али намали. При центриране отдясно Ясин Мерия се размина с топката и Али на няколко метра от вратата нямаше как да сгреши - 1:2.

В началото на втората част Хари Кейн направи 2:2 след бързо изпълнен тъч от домакините и центриране отдясно.

Пълният обрат беше факт в 73-ата минута, когато Серж Орие с мълниеносен диагонален удар изведе Спърс напред, а няколко минути по-късно Хари Кейн вкара втория си гол след центриране от фаул на Ериксен.

Така Тотнъм събра 10 т. и ще завърши на второ място в групата. Първи е Байерн Мюнхен, който днес разгроми с Цървена звезда в Белград с 6:0 с 4 гола на Роберт Левандовски и събра пълен актив от 15 т.

Звезда е на третата позиция с 3 т., а на дъното е Олимпиакос с 1.