Още една драма в Шампионската лига и болезнен край за Рома

Тикиньо (вляво) е обезумял след откриването на резултата в мача Снимка: Getty Images
Тикиньо (вляво) е обезумял след откриването на резултата в мача

Порто отстрани Рома на осминафиналите в Шампионската лига с 3:1 след продължения на своя "Ещадио до Драгао".

В редовното време домакините спечелиха с 2:1, а Рома взе победа със същия резултат в предния двубой и така всичко се реши в допълнителните 30 минути - когато гол от дузпа класира португалците.

Двубоят беше интересен и равностоен и двата отбора имаха достатъчно възможности да откажат съперника още в редовното време, но в крайна сметка Рома изживя поредно голямо разочарование напоследък.

Тикиньо откри за Порто в 26-ата минута след асистенция на Марега. 10 минути по-късно Пероти беше спънат в пеналта и Рома получи дузпа, а Даниеле де Роси се разписа от бялата точка за 1:1.

Вратарят Робин Олсен на няколко пъти спаси гостите в следващите минути, но нямаше какво да направи в 52-ата, когато Муса Марега отблизо направи 2:1 за Порто.

Съперниците направиха още пропуски до края на 90-те минути, за да стигнат до продълженията.

През второто продължение Един Джеко пропусна два поредни чисти шанса за Рома, като при втория Пепе изчисти топката пред голлинията.

Така се стигна до 114-ата минута, когато при прострелно центриране в наказателното поле Флоренци необмислено издърпа за фланелката Фернандо Сантош.

Реферът Джунейт Чакър използва ВАР, за да изгледа повторението и отсъди дузпа за домакините. Алекс Телеш реализира от бялата точка и така отбеляза гола, който изпрати Порто на четвъртфинал.