Сити започна кошмарно, но изригна в края

Давид Силва изигра страхотен мач и накрая донесе победата Снимка: Getty Images
Давид Силва изигра страхотен мач и накрая донесе победата

Манчестър Сити победи трудно Хофенхайм с 2:1 като гост в Шампионската лига и взе първите си точки в група F на турнира.

Мачът започна ужасно за играчите на Пеп Гуардиола, които получиха гол още преди да е изтекла минута игра. Защитата направи неуспешен опит за изкуствена засада, Белфодил получи извеждащ пас и не сгреши сам срещу Едерсон - 1:0 за домакините.

Сити веднага установи контрол над топката и започна да натиска, а в 8-ата минута Серхио Агуеро изравни след пас на Лерой Сане.

Малко по-късно Стърлинг не успя да преодолее Оливер Бауман и пропусна. До почивката Агуеро беше близо до гола в още три ситуации, но в две от тях стреля малко извън вратата, а в третата Бауман направи отлично спасяване.

През втората част гостите продължиха с натиска си, но усилията им нямаха резултат до 87-ата минута, когато Щефан Пош тръгна да спира топката в наказателното си поле, Давид Силва му я отне и веднага я вкара във вратата, носейки победата на Сити.

Така "гражданите" взеха глътка въздух в своята група F след загубата от Лион в първия кръг.