Бивша звезда на ЦСКА огорчи Лацио на "Олимпико"

Имобиле не пропусна да се разпише за Лацио, но "орлите" се препънаха на "Олимпико" срещу Динамо Снимка: Getty Images

Лацио не успя да победи Динамо Киев като домакин и стигна само до 2:2 в първи двубой срещу украинците от 1/8-финалите в Лига Европа.

Всички голове паднаха през второто полувреме, като първо Виктор Циганков откри за гостите, а после Лацио стигна до бърз обрат с попадения на Чиро Имобиле и Фелипе Андерсон.

Влезлият като резерва Жуниор Мораеш обаче попари "орлите" в 79-ата минута. Бившият футболист на българския ЦСКА отбеляза невероятен гол от далечна дистанция след светкавично обръщане с лице към вратата и донесе на отбора си крайното 2:2.

В друг от късните мачове Олимпик Марсилия заслужено спечели с 3:1 домакинството на Атлетик Билбао.

Французите откриха още в 1-ата минута с гол на Лукас Окампос, а най-добрият на терена Димитри Пайе направи 2:0 в 14-ата минута със страхотен удар от въздуха.

Атлетик играеше слабо и можеше да отнесе разгромен резултат, но в самия край на полувремето получи дузпа за игра с ръка на Адил Рами. Бранителят беше прибрал ръката си, а шутът към него беше от 3 метра, но реферът прецени, че има достатъчно основания да посочи бялата точка.

От нея Ариц Адуриц върна един гол за гостите, но през втората част съотношението на силите не се промени. Лукас окампос вкара втория си гол в 53-ата минута, а до края домакините пропуснаха да убият интригата преди реванша.

По същото време РБ Лайпциг посрещна Зенит и спечели само с 2:1, макар че можеше да постигне далеч по-изразителна победа.

Тимо Вернер първо асистира за гола на Брума в 56-ата минута, а после сам отбеляза за 2:0 в 77-ата. В 86-ата минута обаче Доменико Кришито вкара важен гол на чужд терен от пряк свободен удар, който оставя добри шансове на Зенит в реванша.

В четвъртия късен мач от Лига Европа Спортинг постигна комфортна победа на свой терен с 2:0 над Виктория Пилзен с два гола на Фреди Монтеро в началото на втората част.