Левскарите биха в Словакия и на терена, отличен дебют за Хубчев

Давиде Мариани и Паулиньо донесоха победата на Левски в Словакия Снимка: LAP.bg
Давиде Мариани и Паулиньо донесоха победата на Левски в Словакия

Левски започна сезона с отлична победа с 2:0 в гостуването на Ружомберок в първия предварителен кръг на Лига Европа.

В официалния дебют на Петър Хубчев като треньор на "сините", тимът взе отличен аванс на чужд терен с голове на Давиде Мариани и Паулиньо и направи голяма крачка към класирането в следващия кръг.

Това е първа победа за Левски като гост в евротурнирите от цели 9 г. насам - последно отборът беше надвил Дъндолк на чужд терен с 2:0 през лятото на 2010 г. Българският тим се радваше и на солидна подкрепа от своите привърженици, които имаха бурна нощ заради сблъсъците в Братислава с хулигани от агитките на холандския Аякс и полския Краковия.

Срещата започна доста равностойно и двата тима бяха предпазливи. "Сините" не поемаха никакви рискове, но и не позволиха на съперника да осъществи домакински натиск.

В 14-ата минута защитата на Левски се пропука при атака отляво и топката влезе във вратата на Миятович, но голът не беше признат заради засада.

В 36-ата минута като от нищото Левски нанесе големия си удар. Живко Миланов центрира отдясно и нахлулият от задна позиция Давиде Мариани стреля майсторски с глава над вратаря Крайчирик - 1:0 за Левски.

Голът на чужд терен даде увереност на българския тим и в края на полувремето той можеше да вкара отново, но изстрелът на Хали Тиам мина малко над вратата.

През втората част Левски заигра по-освободено и бързо удвои аванса си.

В 51-ата минута извеждащ пас завари неподготвена защитата на Ружомберок, Паулиньо се откъсна, преодоля вратаря и на празна врата направи резултата 2:0 за гостите.

Така Левски установи пълен контрол над мача, докато словаците изглеждаха доста смутени.

В 81-ата минута Мариани можеше да вкара още веднъж при опасна контра на Левски, но не стреля добре и Крайчирик спаси. 4 минути по-късно дойде и най-чистото положение за Ружомберок след груба грешка на централния защитник Каргас.

Хашек обаче не успя да уцели вратата на Миятович от няколко метра.

Левски трябва да довърши започнатото срещу Ружомберок на реванша след седмица. Тогава "сините" са домакини, но срещата ще се играе пред празни трибуни заради наказание на отбора от миналия сезон.