Аякс превзе крепостта и на Тотнъм, финалът е близо

След като отстрани Реал Мадрид и Ювентус с победи като гост, сега Аякс удари и Тотнъм на новия стадион на "шпорите" Снимка: Getty Images

Аякс победи Тотнъм като гост с 1:0 в първия полуфинал от Шампионската лига и направи сериозна крачка към отстраняване на противника и участие на финала.

Ранен гол на Дони ван де Бек се оказа единствен в двубоя, който не предложи много интересни положения, а Тотнъм като цяло разочарова с представянето си пред своите фенове.

Началото беше равностойно и предпазливо, но още при първото положение гостите откриха резултата и промениха ситуацията на терена.

В 15-ата минута Зийех пусна извеждащ пас, Дони ван де Бек се измъкна на ръба на засадата и останал съвсем сам нямаше проблеми да стреля покрай Лорис за 1:0.

След попадението Аякс заигра вдъхновено и натисна Тотнъм, а "шпорите" определено бяха смутени и не успяваха да организират играта си.

В 24-ата минута отново Ван де Бек беше изведен на изстрелна позиция, но този път Лорис спаси шута му.

Впоследствие играта беше спряна за няколко минути, тъй като Ян Вертонген пострада при тежък сблъсък и се наложи да бъде заменен.

Тотнъм опита да покаже повече агресия в началото на втората част и направи няколко атаки, но без сериозно положение.

Гостите чакаха шансове за контраатаки и в 78-ата минута бяха много близо до втори гол. Давид Нерес стреля по диагонала, но топката срещна гредата.

Спърс така и не успяха да създадат чиста ситуация пред Онана и им остава да преследват обрат в Амстердам в реванша на 8 май.