Късен гол спаси Лудогорец от голям срам в Исландия

Жоржиньо и останалите в зелени екипи се мъчиха доста, преди да дойде успокоителният гол на Анисе в 92-ата минута Снимка: LAP.bg

С много мъки Лудогорец се добра до 1:1 срещу скромния исландски Валур във втория предварителен кръг на Лига Европа.

Исландците, чиито играчи в голямата си част са полуаматьори, шокираха българския шампион с ранен гол на своя изкуствен терен и после удържаха атаките на "орлите" до самия край - но в 92-ата минута Абел Анисе донесе равенството.

Още в 10-ата минута гаф на вратаря Пламен Илиев изведе Валур напред. Ласе Петри стреля от място от десния фланг, Илиев очакваше центриране, не беше покрил близкия си ъгъл и пусна топката във вратата.

Малко по-късно Клаудиу Кешеру направи пропуск, но до почивката Лудогорец не успя да направи почти нищо смислено.

През втората част натискът на разградчани се усили и се заредиха пропуски пред Ейнарсон, който направи няколко отлични спасявания.

Мавис Чибота, Жоржиньо и Кешеру не успяха да преодолеят исландския вратар. В 75-ата минута Валур можеше да вкара отново, но този път Пламен Илиев се намеси страхотно при диагоналния удар на Йонсон.

В 92-ата минута Лудогорец тотално беше обсадил противниковата врата и най-сетне изравни.

Вандерсон центрира отляво и непокритият Абел Анисе отблизо с глава фиксира крайното 1:1.

След седмица Лудогорец ще има шанс да отстрани съперника на българска земя и да продължи напред в Лига Европа.