Меси разстреля Челси и изпрати Барселона на 1/4-финалите

Преди двата мача от осминафиналите, Челси беше най-неудобният съперник за Лео Меси, но сега вече не е така. Този път геният осигури всички голове за отбора си срещу "сините" и прати Барса на четвъртфинал Снимка: Getty Images

Барселона отнесе Челси с 3:0 на „Камп Ноу" и по категоричен начин се класира за 1/4-финалите от Шампионската лига.

След 1:1 в първия мач на „Стамфорд Бридж", днес Барса не остави съмнения, че е по-добрият тим, а Лионел Меси изигра поредния фамозен мач за отбора си и записа два гола и една асистенция.

Челси не игра толкова лошо, колкото подсказва резултатът, но не успя да се възползва от положенията си, удари и две греди, докато домакините нанесоха своите удари в най-важните моменти.

Меси откри още в 3-ата минута след бърза атака на Барса, завършена от аржентинеца под плонжа на Куртоа.

В 6-ата минута Тер Щеген спаси удар на Уилиан, впоследствие беше стабилен и при още един удар към вратата си. В 21-ата минута Меси отне на Фабрегас в центъра и направи страхотен пробив, след което изведе идеално Усман Дембеле.

От чиста позиция Дембеле отправи силен шут и не сбърка - 2:0 за Барселона.

Към края на полувремето Челси създаде три добри ситуации да намали изоставането си, но първо Тер Щеген спаси изстрел на Алонсо отблизо, а после Канте не шутира точно от добра позиция, тъй като с Фабрегас си попречиха.

В последните секунди на първата част Маркос Алонсо стреля отлично от фаул, но топката се отби от гредата.

В 54-ата минута Куртоа сгреши елементарно и подари топката на Суарес, но после спаси удара на уругваеца.

В следващите минути Челси направи няколко добри атаки, но се проваляше при последния пас, а Барса нанесе и третия си удар.

В 63-ата минута Меси отново мина покрай трима противникови играчи и отбеляза между краката на Куртоа за 3:0.

До края мачът просто се доиграваше, макар че Барселона можеше да вкара още, ако Куртоа не беше успял да избие с една ръка изстрел на Паулиньо с глава. Минута преди края Челси удари втората си греда чрез Антонио Рюдигер, но надеждите на „сините" вече бяха угаснали.