Лудогорец загуби след дъжд от пропуски и отложи развръзката за последния мач

Голът на Марселиньо не беше достатъчен, защото Лудогорец пропусна останалите си положения. "Орлите" обаче остават с отлични шансове за класиране Снимка: Getty Images

Лудогорец загуби с 1:2 от Истанбул Башакшехир в Разград и записа първо поражение в група "C" на Лига Европа.

След ужасно първо полувреме и куп пропуски през второто, българският шампион не успя да вземе необходимата точка, която щеше да го класира във фазата на елиминациите. Шансовете за класиране обаче остават добри.

Първите 45 минути бяха най-слабите за Лудогорец под ръководството на Димитър Димитров-Херо.

Още в 12-ата минута пробойните в защитата на домакините започнаха да проличават. Тогава Ердинч беше оставен напълно сам в наказателното поле и засече с глава центриране отляво, но Ренан плонжира и спаси вратата си.

В 19-ата минута Вандерсон центрира от фаул и Моци вкара, но голът правилно беше отменен заради засада. Минута по-късно гостите откриха резултата.

Бековете на Лудогорец увиснаха при една дълга топка и след центриране отляво Един Вишча засече ефектно във вратата - 1:0 за Истанбул Башакшехир.

След като получиха гола, домакините наложиха териториален натиск, но без да успеят да създадат реални положения. В 28-ата минута Фрай беше оставен да се разходи покрай Сисиньо и Гуралски, шутът му беше отклонен от Пластун и влезе за втори път във вратата на Ренан за 2:0.

До края на полувремето турците се защитаваха, а Лудогорец на няколко пъти застраши вратата им. Първо удар на Марселиньо пред наказателното премина встрани, а после тежък изстрел на Анисе отдалеч беше спасен от Гюнок.

През втората част българският шампион започна да пресира по-активно и да създава доста повече положения. Още в 47-ата минута Вандерсон направи непростим пропуск от малкото наказателно поле, изведен от току-що влезлия Клаудиу Кешеру.

В 65-ата минута Лудогорец най-сетне върна един гол. Мисиджан центрира отдясно, най-активният в редиците на „орлите" Марселиньо изпревари Кайсара и отбеляза с глава за 1:2.

Попадението събуди домакините, които в следващите минути създадоха един куп положения и ги пропуснаха. Пластун, Вандерсон и Кешеру не успяха да преодолеят Гюнок, който се отличи с добри намеси.

В 77-ата минута при контраатака на турците Ренан направи две последователни страхотни спасявания и остави Лудогорец в мача.

Истанбул Башакшехир обаче успя да убие темпото на мача и минута преди края отново атакува опасно, но Ренан за пореден път беше на мястото си. Все пак гостите удържаха победата и възвърнаха шансовете си за класиране напред.

В другия мач от групата Брага надви Хофенхайм с 3:1 и се класира за 1/16-финалите, докато немският отбор отпада. Така равенство на „орлите" в последния мач срещу Хофенхайм ще е достатъчно за продължаване напред.

Достатъчно ще бъде и Брага да вземе поне точка при гостуването на Истанбул Башакшехир - така Лудогорец ще се класира независимо какъв резултат постигне в последния си двубой от групата.