Драма с дузпи изпрати ЦСКА напред след жестока битка в Хърватия

Драма с дузпи изпрати ЦСКА напред след жестока битка в Хърватия Снимка: LAP.bg

ЦСКА се класира драматично за третия предварителен кръг на Лига Европа след победа с дузпи над хърватския Осиек.

Редовното време на реванша в Хърватия завърши 1:0 за домакините и така се стигна до продължения и дузпи, а при ударите от бялата точка ЦСКА спечели с 4:3 с решително изпълнение на Али Соу.

Люпко Петрович беше заложил на силно дефанзивен състав в срещата и "червените" играеха доста предпазливо.

Още в 3-ата минута Черниаускас направи спасяване след изстрел от фаул на Бочкай. В 24-ата минута сантиметри разделиха домакините от гол след изстрел с глава на Шорша.

Две минути по-късно отново се стигна до центриране, Анте Майсторович изпревари Томаш и с глава порази близкия ъгъл на Черниаускас за 1:0.

В самия край на полувремето топката се оказа в мрежата на Осиек, но правилно беше вдигната засада на Нуно Томаш и голът не беше признат.

През втората част голямата битка продължи, а положенията отново бяха малко. Али Соу стреля опасно в 51-ата минута, но встрани от вратата.

След час игра Марин Пил се измъкна на отлична позиция и можеше да донесе втори гол на Осиек, но сантиметри го разделиха от целта.

До края логично не се стигна до повече голове и това означаваше още 30 минути футбол.

В продълженията натискът на Осиек продължи, но "армейците" все още удържаха атаките.

В 105-ата минута се стигна до най-чистото положение за ЦСКА до момента, но Али Соу не успя да преодолее Ивушич, останал сам срещу него.

В 111-ата минута ЦСКА трябваше да получи дузпа за откровено задържане с ръка срещу влезлия като резерва Тони Уот - съдията обаче си замълча. Така всичко в сблъсъка трябваше да се реши при дузпите.

Там Черниаускас спаси още втората дузпа на Осиек, изпълнена от Бочкай. Следващият изпълнител на домакините прати топката високо над вратата, но после Жеферсон удари гредата за "червените".

Повече пропуски обаче нямаше - Бодуров и накрая Али Соу бяха точни за българския тим и го изпратиха в следващия кръг.