Атлетико излъга Порто след бой и червени картони, Ливърпул отне мечтата на Милан Снимка: Getty Images

Атлетико Мадрид се класира за осминафиналите в Шампионската лига след изключително драматична победа с 3:1 над Порто на "До Драгао".

Двубоят беше директна битка за второто място в група B и предложи много емоции и нерви, а "дюшекчиите" за пореден път се проявиха като майстори в такъв тип битки и взеха нужната им победа.

Порто игра по-добре през първата част, но изпусна изгодни ситуации, а Атлетико се възползва от едно статично положение и откри в 56-ата минута.

При един ъглов удар защитата на домакините се провали и Антоан Гризман засече отблизо за 1:0.

Напрежението беше огромно и мачът се изнерви още повече, когато за разправия на тъча и удар срещу съперник Яник Караско получи директен червен картон.

Само три минути по-късно провокациите на "дюшекчиите" дадоха резултат и Вендел от Порто също беше изгонен при голяма разправия, в която се включиха и скамейките на двата тима.

Така Порто и Атлетико доиграха с по 10 души. Домакините все още се нуждаеха само от един гол, защото и равенството ги устройваше, но финалният им натиск не даде резултат - тъкмо напротив.

В 90-ата минута при една контраатака Гризман изведе резервата Анхел Кореа, който стреля неспасяемо в далечния ъгъл за 2:0.

В добавеното време Родриго Де Пол покачи на 3:0 за гостите, а до края остана време Порто да отбележи почетен гол от дузпа чрез Сержо Оливейра.

В другия мач от групата Ливърпул победи Милан с 2:1 на "Сан Сиро" и завърши с пълен актив от 6 победи.

Юрген Клоп заложи на доста резерви в състава, но въпреки това извоюва пореден успех и така за пръв път английски отбор записва 6 успеха от 6 мача в тази фаза от Шампионската лига.

Милан пък се прости с надеждите си да продължи напред в турнира или поне в Лига Европа.

"Росонерите" поведоха в 29-ата минута с първия си ъглов удар в двубоя. Алисон не успя да отбие добре топката след острото центриране на близката греда и Фикайо Томори с добавка отблизо откри.

Ливърпул се активизира и не след дълго Салах изравни, също с добавка - а основна заслуга имаше Алекс Окслейд-Чембърлейн с добрия си пробив и изстрела, при който Майк Майнян не беше убедителен.

През втората част Томори направи голям гаф и подари една топка на Мане. Ударът на сенегалеца беше спасен, но Дивок Ориги не сгреши от втория опит и направи обрата пълен.

Така Ливърпул завършва на първото място с перфектните 18 т., следван от Атлетико със 7.

Порто (5) остава на третата позиция и ще играе в Лига Европа, докато Милан (4) отпада от евротурнирите.