Автогол донесе победата на осакатения Ливърпул

Автогол донесе победата на осакатения Ливърпул Снимка: Getty Images

Ливърпул стартира с трудна победа с 1:0 над Аякс своята нова кампания в Шампионската лига.

На "Йохан Кройф Арена" носителите на трофея от 2019 г. бяха без основни фигури като контузените Алисон и Върджил ван Дайк и изпитаха доста проблеми срещу напористите нидерландци - но в крайна сметка нелеп автогол реши двубоя.

Отбраната на Ливърпул започна нервно и проявяваше несигурност, макар че английският шампион владееше повече топката. В 33-ата минута Адриан трябваше да спасява с крак отблизо след шут на Промес, а малко след това падна голът.

Садио Мане получи от тъч, успя да се освободи и да отправи прострелен пас към Мохамед Салах, но топката отиде в Никола Таляфико, който я засече в собствената си врата.

Аякс тръгна да изравнява и минута преди почивката вече виждаше гола във вратата на Адриан, но Фабиньо с ефектна задна ножица изчисти точно пред голлинията.

Втората част също предложи интересни моменти и пред двете врати, но нови голове не паднаха.

Аякс поиска дузпа за игра с ръка на Анди Робъртсън, но ВАР прецени, че такава няма, а в последните секунди домакините изпуснаха още една ситуация.

В другия мач от групата Аталанта разби дебютанта Мидтиланд с 4:0 като гост.

Българският национал Божидар Краев се появи в игра едва в 87-ата минута, когато резултатът вече беше 0:3.