Българин блесна с 4 гола в Шампионската лига (видео)

Българският футболист Никола Илиев направи фурор в младежката Шампионска лига и наниза 4 гола за Интер при победата с 4:2 над Виктория Пилзен.

Родният талант вкара всички попадения за своя тим, а успехът осигури на Интер класиране в следващата фаза.

18-годишният Илиев се превърна в първия футболист от 4 г. насам, който отбелязва 4 гола в един мач от младежката Шампионска лига.

Българинът откри головата си сметка в 23-тата минута, а 10 минути по-късно отлично комбинира с Григар и с удар от въздуха отблизо направи 2:0.

В началото на второто полувреме чехите се върнаха в мача, но скоро след това Илиев оформи хеттрика си.

В 77-ата минута той отново беше изведен зад защитата и не сбърка, а после чехите се разписаха още веднъж за крайното 4:2.

Никола Илиев е юноша на Ботев Пловдив и вече от два сезона играе в примаверата на Интер.

През миналия сезон той даже вкара шампионския гол за "нерадзурите".

В края на септември тийнейджърът попадна в състава на мъжкия национален тим на България и записа първи минути, след като се появи като резерва в мачовете срещу Гибралтар и Северна Македония.