Барса мачкаше цял мач, но единствено ВАР предотврати загубата

Барса мачкаше цял мач, но единствено ВАР предотврати загубата Снимка: Getty Images

Барселона изпусна да победи Наполи у дома и стигна само до 1:1 в първи мач от плейофния кръг за влизане в 1/8-финалите на Лига Европа.

Каталунците мачкаха съперника през целия двубой, но проявиха немощ пред гола и ако не беше дузпата в тяхна полза с помощта на ВАР, даже щяха да загубят.

Не им помогна и дебютиралият в титулярния състав Пиер-Емерик Обамеянг.

Домакините стартираха вихрено и упражняваха яростна преса, започнаха и да редуват пропуск след пропуск.

Противно на логиката, Наполи откри в 29-ата минута с първата си добра атака чрез Пьотр Жиелински.

Барселона стигна до изравняване в 59-ата минута, когато ВАР се намеси и подсети съдията да отсъди дузпа за трудно забележима игра с ръка на Жуан Жезус.

Феран Торес беше точен от бялата точка за 1:1, но едва ли ще е доволен от играта си, тъй като пропусна три чисти положения и разочарова със завършващия си удар.

В последните минути Шави пусна от скамейката Усман Дембеле, който раздвижи десния фланг, макар че беше шумно освиркван от феновете на Барса.

Последва нова серия пропуски пред Алекс Мерет и срещата завърши без победител.

Така всичко ще се решава на реванша в Неапол точно след седмица.