Барса не успя да вземе предимство на "Марадона", Порто шокира Арсенал

Барса не успя да вземе предимство на "Марадона", Порто шокира Арсенал Снимка: Getty Images

Барселона не успя да вземе предимство при гостуването на Наполи и завърши 1:1 в първи осминафинален сблъсък от Шампионската лига.

Тимът на Шави Ернандес поведе на стадион "Диего Армандо Марадона" с гол на Роберт Левандовски, но Виктор Осимен изравни и така всичко ще се решава на реванша в Каталуния.

Барса беше по-активният отбор преди почивката, но Алекс Мерет на няколко пъти се прояви добре и спаси вратата си.

По-добрата игра на каталунците даде резултат след час игра, когато Педри намери Левандовски в наказателното поле, а голмайсторът се освободи и стреля точно в близкия ъгъл за 1:0.

В 75-ата минута обаче Виктор Осимен изравни за Наполи.

Нигериецът се пребори с Иниго Мартинес, получи в пеналта и спокойно завърши покрай вратаря за 1:1.

В другия осминафинал от тази вечер Порто поднесе изненада срещу Арсенал у дома и спечели с 1:0 с гол в самия край.

Арсенал владееше повече топката, но Порто пропусна чиста възможност през първата част, когато гредата спаси Давид Рая.

"Артилеристите" се оттеглиха на почивката без точен удар, а през второто полувреме продължиха да държат инициативата без да стигат до сериозни положения.

Порто чакаше своите шансове на контраатака, но нещата отиваха към нулево равенство, докато не се стигна до 94-тата минута.

Вендерсон Галено се превърна в герой за своите със страхотен гол с фалцов удар от дистанция, за който Рая се оказа неподготвен.

Гостите пък така и не отправиха удар в очертанията и ще трябва да търсят обрат на свой терен.