Барселона загуби с 10 души, вратар спаси Арсенал

Барселона загуби с 10 души, вратар спаси Арсенал Снимка: Getty Images

Барселона започна основната фаза в Шампионската лига с изненадваща загуба с 1:2 от Монако.

На стадион "Луи II" каталунците бяха раздирани от множество кадрови проблеми, а на всичкото отгоре трябваше да играят почти цял мач с човек по-малко.

В 11-тата минута Ерик Гарсия, получил шанс да играе в халфовата линия, не се разбра с вратаря Тер Щеген при изнасянето на топката, стигна се до грешен пас на вратаря и Гарсия извърши нарушение като последен в защитата.

Това му донесе директен червен картон.

Само пет минути по-късно ситуацията за Барса се влоши още повече, тъй като Аклиуш направи самостоятелен пробив и откри резултата в полза на домакините.

Барселона заигра по-добре и в 28-ата минута изравни след прекрасно индивидуално изпълнение на вундеркинда Ламин Ямал и добре насочен удар в ъгъла.

Това обаче си остана единственото реално положение на гостите в двубоя.

Все пак тимът на Ханзи Флик продължаваше да се държи в мача и опитваше някои обещаващи атаки, но 20 минути преди края получи трети гол.

Тогава Джордж Иленикена се възползва от контраатака на Монако и направи 2:1.

После монегаските изпуснаха да вкарат трети гол, а в 85-ата минута получиха и дузпа, но тя беше отменена след намеса на ВАР.

Арсенал също не впечатли на старта на Шампионската лига и завърши 0:0 в гостуването на Аталанта.

"Артилеристите" всъщност се спасиха от загуба в 51-вата минута, когато италианците получиха право да изпълнят дузпа.

Стражът Давид Рая се превърна в герой за своите, тъй като спаси удара на Матео Ретеги от бялата точка, а после някак успя да отрази и добавката на нападателя с глава.